Locals stand out on All-State soccer team

Several locals were named to the New Hampshire Soccer Coaches Association All-State girls soccer teams in all three divisions.

Bishop Guertin senior midfielder Kiley Deignan was the only area Division I First Team selection. Local Division II First Teamers were Hollis Brookline senior forward Sydney Brackett, fellow Cavaliers senior back Megan Olson and Souhegan senior back Hailey Johnson.

Campbell senior midfielder Olivia Crema was a Division III first teamer and senior forward Nikki Golden was on the second team.

Elsewhere, locally in Division I, second team players included Bailey Ruhm, senior back, Nashua North; Nicole DeAlmeida, senior back, Nashua North; Tana Tufts, senior midfielder, Alvirne; Emily Lizotte, freshman forward, Alvirne; and Abi Pike, senior forward, Nashua North.

Honorable mentions were Ali Nelson, senior goalie, Nashua North; Olivia Hilger, freshman back, Bishop Guertin; Kelly Eno, senior back, Merrimack; Dena Noiseaux, senior midfielder, Merrimack; Lauren Dubois, senior midfielder, Merrimack; Laura Galvez, sophomore midfielder, Nashua South; and Marie Laplante, senior forward, Bishop Guertin.

Souhegan senior forward Hannah Chick was a Division II second teamer while honorable mentions included Devany Pitsas, junior back, Milford; Casey Johnson, junior back, Souhegan; Rachael Facey, senior midfielder, Souhegan; Magnolia Moskun, junior midfielder and Holly Eisenberg, senior midfielder, both from Hollis Brookline, as well as Milford senior midfielder Alyza Sayward.

DIVISION I

First Team

Sammy Mitchell, sr., goalie, Pinkerton; Korynne Provezano, sr., back, Exeter; Andrea Nelson, jr., back, Londonderry; Catherine Goodwin, sr., back, Pinkerton; Kiley Deignan, sr., mf, Bishop Guertin; Devin Lacroix, sr., mf, Manchester Central; Regan Schiappa, sr., mf, Bedford; Courtney Velho, jr., mf, Pinkerton; Saylor Clark, jr., fd, Bedford; Sara Swetland, jr., fd, Manchester Central; Nicole Alves, so., fd, Pinkerton.

Second Team

Jackie Luckhardt, sr., goalie, Londonderry; Bailey Ruhm, sr., back, Nashua North; Rachel McAbee, sr., back, Timberlane; Brianna Furtado, jr., back, Manchester Central; Nicole DeAlmeida, sr., back, Nashua North; Tana Tufts, sr., mf, Alvirne; Reanna Romano, jr., mf, Pinkerton; Ellie Pope, jr., mf, Concord; Olivia Bamford, jr., mf, Spaulding; Rachel Lacroix, jr., fd, Salem; Emily Lizotte, fr., fd, Alvirne; Abi Pike, sr., fd, Nashua North.

Honorable Mention

Audrey Muscato, sr., goalie, Dover; Ali Nelson, sr., goalie, Nashua North; Briana Coco, fr., back, Bedford; Olivia Hilger, fr., back, Bishop Guertin; Kelly Eno, sr., back, Merrimack; Shannon Colson, sr., back, Spaulding; Lilly Ashford, jr., back, Timberlane; Gillian Bennett, jr., mf, Concord; Dena Noiseaux, sr., mf, Merrimack; McKenzie Donovan, jr., mf, Londonderry; Lauren Dubois, sr., mf, Merrimack; Laura Galvez, so., mf, Nashua South; Claire Gourgeot, jr., mf, Winnacunnet; Emily Zwierchowski, sr., mf, Keene; Marie Laplante, sr., fd, Bishop Guertin; Kayla Lavasseur, jr., fd, Manchester Central; Daniela Galvez, sr., fd, Manchester Memorial.

Coach of the Year: Steve Gundrum, Pinkerton.

DIVISION II

First Team

Kassidee Rogers, jr., goalie, Lebanon; Maddy Bachman, sr., back, Portsmouth; Hailey Johnson, sr., back, Souhegan; Megan Olson, sr., back, Hollis Brookline; Brooke Shatney, sr., mf, John Stark; Cara Easter, so., mf, John Stark; Eliza Laycock, sr., mf, Hanover; Sydney Brackett, sr., fd, Hollis Brookline; Kelly Brigham, sr., fd, Hanover; Grace Heine, sr., fd, Oyster River; Hannah Pesci, sr., fd, Windham.

Second Team

Jenna Parsons, jr., goalie, Windham; Meghan Blanchette, so., back, John Stark; Freja Sturup, so., back, Hanover; Isabelle Todd, sr., back, Oyster River; Emily Howe, sr., mf, Windham; Sylvie Holding, jr., mf, ConVal; Sophie Smith, sr., mf, Sanborn; Ginger Prevost, fr., mf, Portsmouth; Christen Gallant, sr., fd, Coe-Brown; Emilee Harlow, jr., fd, Pembroke; Hannah Chick, sr., fd, Souhegan.

Honorable Mention

Maddie Glazer, jr., goalie, Merrimack Valley; Alma Masic, so., goalie, Manchester West; Devany Pitsas, jr., back, Milford; Tova Boire, so., back, Trinity; Asia Hazeltine, jr., back, Merrimack Valley; Meghan Gauss, jr., back, Pembroke; Sam Woodward, sr., back, Goffstown; Jordan Thompson, fr., back, Oyster River; Prudence Ross, sr., back, Sanborn; Casey Johnson, jr., back, Souhegan; Talia Giardino, jr., back, Windham; Cate Wagner, so., mf, Hanover; Eleanor Zwart, so., mf, Oyster River; Rachael Facey, sr., mf, Souhegan; Magnolia Moskun, jr., mf, Hollis Brookline; Holly Eisenberg, sr., mf, Hollis Brookline; Peyton McBride, jr., mf, Goffstown; Lily Proulx, fr., mf, Goffstown; Alyza Sayward,sr., mf, Milford; Aliyah Murphy, so., mf, Oyster River; Gracie Getman, jr., mf, Portsmouth; Kayla Paquin, fr., fd, Pembroke; Shanley King, sr., fd, Portsmouth; Emma Nofsker sr., fd, Sanborn; Celia Sartwell, sr., fd, Pembroke; Jordan Meier, jr., fd, Plymouth; Teresa Morano, sr., fd, ConVal; Julia Dunlop, sr., fd, Kennett; Kaylee Murray, sr., fd, St. Thomas.

Coach of the Year: Syd Scarrano, Portsmouth.

JV Coach of the Year: Hannah Upham, Merrimack Valley.

DIVISION III

First Team

Dana Ruchti, sr., goalie, Gilford; Julia Currier, sr., back, Bow; Tess Masci, sr., back, Hopkinton; Maggie Vogt, jr., back, Bow; Caitlyn Keenan, sr., mf, Bow; Paytne Walker, sr., mf, Hillsboro-Deering; Oliva Crema, sr., mf, Campbell; Katelyn McCoole, sr., fd, Raymond; Bridgette Winters, jr., fd, Hillsboro-Deering; Maddie Cheney, sr., fd, Bow; Lily Scammon, sr., fd, Hopkinton.

Second Team

Mariah Chase, sr., goalie, Newport; Lila Bradley, sr., back, Bishop Brady; Dana Dearbone, jr., back, Fall Mountain; Katrina Batista, sr., back, Newport; Aaliyah Curley, jr., mf, Hopkinton; Sophie Bushey, sr., mf, Fall Mountain; Anna Harmon, jr., mf, Raymond; Cassidy Bartlett, sr., mf, Gilford; Nicole Golden, sr., fd, Campbell; Isabella Warren, fr., fd, Hillsboro-Deering; Maicy Hansen, jr., fd, Kearsarge.

Honorable Mention

Rylie Binette, jr., goalie, Berlin; Emma Moore, sr., goalie, Hillsboro-Deering; Kaileigh Davis, jr., goalie, Kearsarge; Josie Holt, sr., goalie, Fall Mountain; Brianna Burley, jr., back, Prospect Mountain; Sierra Lamphere, jr., back, White Mountains; Kailee Bennett, jr., back, Inter-Lakes; Mackenzie Howe, sr., back, Laconia; Corrina Boggess, sr., back, White Mountains; Hannah Lacroix, sr., back, Prospect Mountain;Morgan Walsh, jr., mf, Pelham; Alex Curtis, sr., mf, White Mountains; Hannah Stark, so., mf, Newport; Kelsey Belisle, so., mf, Stevens; Madisyn Winters, sr., mf, Hillsboro-Deering; Isabella Urbina, jr., mf, Bow; Maura Hart, jr., mf, Monadnock; Monique Hill, so., mf, Conant; Kelsey Scott, jr., mf, Belmont; Molly Sawyer, sr., fd, Kingswood; Morgan Gamans, jr., fd, Laconia; Jazmyn Griffin, jr., fd, Stevens; Gianna Celenza, jr., fd, Bow.

Coach of the Year: Susan Else, Hillsboro-Deering

JV Coach of the Year: Jessica Alison, Bow.

DIVISION IV

First Team

Lauren Gralenski, jr., goalie, Gorham; Gwen Fitfield, sr., back, Moultonborough; Faith Larpenter, jr., back, Sunapee; Erika Wentz, jr., back, Derryfield; Sabrina Rivers, jr., mf, Epping; Lauren Moseley, sr., mf, Newmarket; Hannah Kelsey, sr., mf, Derryfield; Sydney Clark, jr., fd, Sunapee; Gabi Brummett, jr., fd, Derryfield; Caryssa LaChance, so., fd, Gorham; Evelyn Carleton, so., fd, Epping.

Second Team

Tori Clough, sr., goalie Woodsville; Kylee Morel, so., goalie, Pittsfield; Caitlyn Malia, jr., back, Gorham; Bri Chase, jr., back, Lin-Wood; Matigan Farnese, jr., back, Newmarket; Delia Karstens, jr., mf, Profile; Ally Schwab, sr., mf, Wilton-Lyndeborough; Allyson Horne, sr., mf, Littleton; Emma Champagne, sr., fd, Lisbon; Margaret Ives, sr., fd, Derryfield; Morgan Young, jr., fd, Newmarket.

Honorable Mention

Megan Marasca, fr., back, Epping; Janessa Corrigan, sr., back, Gorham; Chandla Cooney, so., back, Colebrook; Rebekah Johnson, jr., back, Concord Christian; Rebecca Hucksoll, jr., back, Littleton; Lexi Hamilton, sr. back,Sunapee; Lily Kinder, so., back, Woodsville; Dee Martin, sr., mf, Woodsville; Taylor Siewierski. so.mf, Colebrook; Emma Polgrean, sr., mf, Derryfield; Casey Needham, fr., mf, Epping; Becky Velie, so.mf, Moultonborough; Marie Hoehner, fr., mf, Newmarket; Madeline Austin, so.mf, Sunapee; Emma Schoenbeck, jr., mf, Gorham; Caitlynn Gleason, so., fd, Colebrook; Suzy Bazzell, so., fd,Woodsville.

Coach of the Year: Will Titus, Epping.

Locals stand out on All-State soccer team

Several locals were named to the New Hampshire Soccer Coaches Association All-State girls soccer teams in all three divisions.

Bishop Guertin senior midfielder Kiley Deignan was the only area Division I First Team selection. Local Division II First Teamers were Hollis Brookline senior forward Sydney Brackett, fellow Cavaliers senior back Megan Olson and Souhegan senior back Hailey Johnson.

Campbell senior midfielder Olivia Crema was a Division III first teamer and senior forward Nikki Golden was on the second team.

Elsewhere, locally in Division I, second team players included Bailey Ruhm, senior back, Nashua North; Nicole DeAlmeida, senior back, Nashua North; Tana Tufts, senior midfielder, Alvirne; Emily Lizotte, freshman forward, Alvirne; and Abi Pike, senior forward, Nashua North.

Honorable mentions were Ali Nelson, senior goalie, Nashua North; Olivia Hilger, freshman back, Bishop Guertin; Kelly Eno, senior back, Merrimack; Dena Noiseaux, senior midfielder, Merrimack; Lauren Dubois, senior midfielder, Merrimack; Laura Galvez, sophomore midfielder, Nashua South; and Marie Laplante, senior forward, Bishop Guertin.

Souhegan senior forward Hannah Chick was a Division II second teamer while honorable mentions included Devany Pitsas, junior back, Milford; Casey Johnson, junior back, Souhegan; Rachael Facey, senior midfielder, Souhegan; Magnolia Moskun, junior midfielder and Holly Eisenberg, senior midfielder, both from Hollis Brookline, as well as Milford senior midfielder Alyza Sayward.

DIVISION I

First Team

Sammy Mitchell, sr., goalie, Pinkerton; Korynne Provezano, sr., back, Exeter; Andrea Nelson, jr., back, Londonderry; Catherine Goodwin, sr., back, Pinkerton; Kiley Deignan, sr., mf, Bishop Guertin; Devin Lacroix, sr., mf, Manchester Central; Regan Schiappa, sr., mf, Bedford; Courtney Velho, jr., mf, Pinkerton; Saylor Clark, jr., fd, Bedford; Sara Swetland, jr., fd, Manchester Central; Nicole Alves, so., fd, Pinkerton.

Second Team

Jackie Luckhardt, sr., goalie, Londonderry; Bailey Ruhm, sr., back, Nashua North; Rachel McAbee, sr., back, Timberlane; Brianna Furtado, jr., back, Manchester Central; Nicole DeAlmeida, sr., back, Nashua North; Tana Tufts, sr., mf, Alvirne; Reanna Romano, jr., mf, Pinkerton; Ellie Pope, jr., mf, Concord; Olivia Bamford, jr., mf, Spaulding; Rachel Lacroix, jr., fd, Salem; Emily Lizotte, fr., fd, Alvirne; Abi Pike, sr., fd, Nashua North.

Honorable Mention

Audrey Muscato, sr., goalie, Dover; Ali Nelson, sr., goalie, Nashua North; Briana Coco, fr., back, Bedford; Olivia Hilger, fr., back, Bishop Guertin; Kelly Eno, sr., back, Merrimack; Shannon Colson, sr., back, Spaulding; Lilly Ashford, jr., back, Timberlane; Gillian Bennett, jr., mf, Concord; Dena Noiseaux, sr., mf, Merrimack; McKenzie Donovan, jr., mf, Londonderry; Lauren Dubois, sr., mf, Merrimack; Laura Galvez, so., mf, Nashua South; Claire Gourgeot, jr., mf, Winnacunnet; Emily Zwierchowski, sr., mf, Keene; Marie Laplante, sr., fd, Bishop Guertin; Kayla Lavasseur, jr., fd, Manchester Central; Daniela Galvez, sr., fd, Manchester Memorial.

Coach of the Year: Steve Gundrum, Pinkerton.

DIVISION II

First Team

Kassidee Rogers, jr., goalie, Lebanon; Maddy Bachman, sr., back, Portsmouth; Hailey Johnson, sr., back, Souhegan; Megan Olson, sr., back, Hollis Brookline; Brooke Shatney, sr., mf, John Stark; Cara Easter, so., mf, John Stark; Eliza Laycock, sr., mf, Hanover; Sydney Brackett, sr., fd, Hollis Brookline; Kelly Brigham, sr., fd, Hanover; Grace Heine, sr., fd, Oyster River; Hannah Pesci, sr., fd, Windham.

Second Team

Jenna Parsons, jr., goalie, Windham; Meghan Blanchette, so., back, John Stark; Freja Sturup, so., back, Hanover; Isabelle Todd, sr., back, Oyster River; Emily Howe, sr., mf, Windham; Sylvie Holding, jr., mf, ConVal; Sophie Smith, sr., mf, Sanborn; Ginger Prevost, fr., mf, Portsmouth; Christen Gallant, sr., fd, Coe-Brown; Emilee Harlow, jr., fd, Pembroke; Hannah Chick, sr., fd, Souhegan.

Honorable Mention

Maddie Glazer, jr., goalie, Merrimack Valley; Alma Masic, so., goalie, Manchester West; Devany Pitsas, jr., back, Milford; Tova Boire, so., back, Trinity; Asia Hazeltine, jr., back, Merrimack Valley; Meghan Gauss, jr., back, Pembroke; Sam Woodward, sr., back, Goffstown; Jordan Thompson, fr., back, Oyster River; Prudence Ross, sr., back, Sanborn; Casey Johnson, jr., back, Souhegan; Talia Giardino, jr., back, Windham; Cate Wagner, so., mf, Hanover; Eleanor Zwart, so., mf, Oyster River; Rachael Facey, sr., mf, Souhegan; Magnolia Moskun, jr., mf, Hollis Brookline; Holly Eisenberg, sr., mf, Hollis Brookline; Peyton McBride, jr., mf, Goffstown; Lily Proulx, fr., mf, Goffstown; Alyza Sayward,sr., mf, Milford; Aliyah Murphy, so., mf, Oyster River; Gracie Getman, jr., mf, Portsmouth; Kayla Paquin, fr., fd, Pembroke; Shanley King, sr., fd, Portsmouth; Emma Nofsker sr., fd, Sanborn; Celia Sartwell, sr., fd, Pembroke; Jordan Meier, jr., fd, Plymouth; Teresa Morano, sr., fd, ConVal; Julia Dunlop, sr., fd, Kennett; Kaylee Murray, sr., fd, St. Thomas.

Coach of the Year: Syd Scarrano, Portsmouth.

JV Coach of the Year: Hannah Upham, Merrimack Valley.

DIVISION III

First Team

Dana Ruchti, sr., goalie, Gilford; Julia Currier, sr., back, Bow; Tess Masci, sr., back, Hopkinton; Maggie Vogt, jr., back, Bow; Caitlyn Keenan, sr., mf, Bow; Paytne Walker, sr., mf, Hillsboro-Deering; Oliva Crema, sr., mf, Campbell; Katelyn McCoole, sr., fd, Raymond; Bridgette Winters, jr., fd, Hillsboro-Deering; Maddie Cheney, sr., fd, Bow; Lily Scammon, sr., fd, Hopkinton.

Second Team

Mariah Chase, sr., goalie, Newport; Lila Bradley, sr., back, Bishop Brady; Dana Dearbone, jr., back, Fall Mountain; Katrina Batista, sr., back, Newport; Aaliyah Curley, jr., mf, Hopkinton; Sophie Bushey, sr., mf, Fall Mountain; Anna Harmon, jr., mf, Raymond; Cassidy Bartlett, sr., mf, Gilford; Nicole Golden, sr., fd, Campbell; Isabella Warren, fr., fd, Hillsboro-Deering; Maicy Hansen, jr., fd, Kearsarge.

Honorable Mention

Rylie Binette, jr., goalie, Berlin; Emma Moore, sr., goalie, Hillsboro-Deering; Kaileigh Davis, jr., goalie, Kearsarge; Josie Holt, sr., goalie, Fall Mountain; Brianna Burley, jr., back, Prospect Mountain; Sierra Lamphere, jr., back, White Mountains; Kailee Bennett, jr., back, Inter-Lakes; Mackenzie Howe, sr., back, Laconia; Corrina Boggess, sr., back, White Mountains; Hannah Lacroix, sr., back, Prospect Mountain;Morgan Walsh, jr., mf, Pelham; Alex Curtis, sr., mf, White Mountains; Hannah Stark, so., mf, Newport; Kelsey Belisle, so., mf, Stevens; Madisyn Winters, sr., mf, Hillsboro-Deering; Isabella Urbina, jr., mf, Bow; Maura Hart, jr., mf, Monadnock; Monique Hill, so., mf, Conant; Kelsey Scott, jr., mf, Belmont; Molly Sawyer, sr., fd, Kingswood; Morgan Gamans, jr., fd, Laconia; Jazmyn Griffin, jr., fd, Stevens; Gianna Celenza, jr., fd, Bow.

Coach of the Year: Susan Else, Hillsboro-Deering

JV Coach of the Year: Jessica Alison, Bow.

DIVISION IV

First Team

Lauren Gralenski, jr., goalie, Gorham; Gwen Fitfield, sr., back, Moultonborough; Faith Larpenter, jr., back, Sunapee; Erika Wentz, jr., back, Derryfield; Sabrina Rivers, jr., mf, Epping; Lauren Moseley, sr., mf, Newmarket; Hannah Kelsey, sr., mf, Derryfield; Sydney Clark, jr., fd, Sunapee; Gabi Brummett, jr., fd, Derryfield; Caryssa LaChance, so., fd, Gorham; Evelyn Carleton, so., fd, Epping.

Second Team

Tori Clough, sr., goalie Woodsville; Kylee Morel, so., goalie, Pittsfield; Caitlyn Malia, jr., back, Gorham; Bri Chase, jr., back, Lin-Wood; Matigan Farnese, jr., back, Newmarket; Delia Karstens, jr., mf, Profile; Ally Schwab, sr., mf, Wilton-Lyndeborough; Allyson Horne, sr., mf, Littleton; Emma Champagne, sr., fd, Lisbon; Margaret Ives, sr., fd, Derryfield; Morgan Young, jr., fd, Newmarket.

Honorable Mention

Megan Marasca, fr., back, Epping; Janessa Corrigan, sr., back, Gorham; Chandla Cooney, so., back, Colebrook; Rebekah Johnson, jr., back, Concord Christian; Rebecca Hucksoll, jr., back, Littleton; Lexi Hamilton, sr. back,Sunapee; Lily Kinder, so., back, Woodsville; Dee Martin, sr., mf, Woodsville; Taylor Siewierski. so.mf, Colebrook; Emma Polgrean, sr., mf, Derryfield; Casey Needham, fr., mf, Epping; Becky Velie, so.mf, Moultonborough; Marie Hoehner, fr., mf, Newmarket; Madeline Austin, so.mf, Sunapee; Emma Schoenbeck, jr., mf, Gorham; Caitlynn Gleason, so., fd, Colebrook; Suzy Bazzell, so., fd,Woodsville.

Coach of the Year: Will Titus, Epping.

Locals stand out on All-State soccer team

Several locals were named to the New Hampshire Soccer Coaches Association All-State girls soccer teams in all three divisions.

Bishop Guertin senior midfielder Kiley Deignan was the only area Division I First Team selection. Local Division II First Teamers were Hollis Brookline senior forward Sydney Brackett, fellow Cavaliers senior back Megan Olson and Souhegan senior back Hailey Johnson.

Campbell senior midfielder Olivia Crema was a Division III first teamer and senior forward Nikki Golden was on the second team.

Elsewhere, locally in Division I, second team players included Bailey Ruhm, senior back, Nashua North; Nicole DeAlmeida, senior back, Nashua North; Tana Tufts, senior midfielder, Alvirne; Emily Lizotte, freshman forward, Alvirne; and Abi Pike, senior forward, Nashua North.

Honorable mentions were Ali Nelson, senior goalie, Nashua North; Olivia Hilger, freshman back, Bishop Guertin; Kelly Eno, senior back, Merrimack; Dena Noiseaux, senior midfielder, Merrimack; Lauren Dubois, senior midfielder, Merrimack; Laura Galvez, sophomore midfielder, Nashua South; and Marie Laplante, senior forward, Bishop Guertin.

Souhegan senior forward Hannah Chick was a Division II second teamer while honorable mentions included Devany Pitsas, junior back, Milford; Casey Johnson, junior back, Souhegan; Rachael Facey, senior midfielder, Souhegan; Magnolia Moskun, junior midfielder and Holly Eisenberg, senior midfielder, both from Hollis Brookline, as well as Milford senior midfielder Alyza Sayward.

DIVISION I

First Team

Sammy Mitchell, sr., goalie, Pinkerton; Korynne Provezano, sr., back, Exeter; Andrea Nelson, jr., back, Londonderry; Catherine Goodwin, sr., back, Pinkerton; Kiley Deignan, sr., mf, Bishop Guertin; Devin Lacroix, sr., mf, Manchester Central; Regan Schiappa, sr., mf, Bedford; Courtney Velho, jr., mf, Pinkerton; Saylor Clark, jr., fd, Bedford; Sara Swetland, jr., fd, Manchester Central; Nicole Alves, so., fd, Pinkerton.

Second Team

Jackie Luckhardt, sr., goalie, Londonderry; Bailey Ruhm, sr., back, Nashua North; Rachel McAbee, sr., back, Timberlane; Brianna Furtado, jr., back, Manchester Central; Nicole DeAlmeida, sr., back, Nashua North; Tana Tufts, sr., mf, Alvirne; Reanna Romano, jr., mf, Pinkerton; Ellie Pope, jr., mf, Concord; Olivia Bamford, jr., mf, Spaulding; Rachel Lacroix, jr., fd, Salem; Emily Lizotte, fr., fd, Alvirne; Abi Pike, sr., fd, Nashua North.

Honorable Mention

Audrey Muscato, sr., goalie, Dover; Ali Nelson, sr., goalie, Nashua North; Briana Coco, fr., back, Bedford; Olivia Hilger, fr., back, Bishop Guertin; Kelly Eno, sr., back, Merrimack; Shannon Colson, sr., back, Spaulding; Lilly Ashford, jr., back, Timberlane; Gillian Bennett, jr., mf, Concord; Dena Noiseaux, sr., mf, Merrimack; McKenzie Donovan, jr., mf, Londonderry; Lauren Dubois, sr., mf, Merrimack; Laura Galvez, so., mf, Nashua South; Claire Gourgeot, jr., mf, Winnacunnet; Emily Zwierchowski, sr., mf, Keene; Marie Laplante, sr., fd, Bishop Guertin; Kayla Lavasseur, jr., fd, Manchester Central; Daniela Galvez, sr., fd, Manchester Memorial.

Coach of the Year: Steve Gundrum, Pinkerton.

DIVISION II

First Team

Kassidee Rogers, jr., goalie, Lebanon; Maddy Bachman, sr., back, Portsmouth; Hailey Johnson, sr., back, Souhegan; Megan Olson, sr., back, Hollis Brookline; Brooke Shatney, sr., mf, John Stark; Cara Easter, so., mf, John Stark; Eliza Laycock, sr., mf, Hanover; Sydney Brackett, sr., fd, Hollis Brookline; Kelly Brigham, sr., fd, Hanover; Grace Heine, sr., fd, Oyster River; Hannah Pesci, sr., fd, Windham.

Second Team

Jenna Parsons, jr., goalie, Windham; Meghan Blanchette, so., back, John Stark; Freja Sturup, so., back, Hanover; Isabelle Todd, sr., back, Oyster River; Emily Howe, sr., mf, Windham; Sylvie Holding, jr., mf, ConVal; Sophie Smith, sr., mf, Sanborn; Ginger Prevost, fr., mf, Portsmouth; Christen Gallant, sr., fd, Coe-Brown; Emilee Harlow, jr., fd, Pembroke; Hannah Chick, sr., fd, Souhegan.

Honorable Mention

Maddie Glazer, jr., goalie, Merrimack Valley; Alma Masic, so., goalie, Manchester West; Devany Pitsas, jr., back, Milford; Tova Boire, so., back, Trinity; Asia Hazeltine, jr., back, Merrimack Valley; Meghan Gauss, jr., back, Pembroke; Sam Woodward, sr., back, Goffstown; Jordan Thompson, fr., back, Oyster River; Prudence Ross, sr., back, Sanborn; Casey Johnson, jr., back, Souhegan; Talia Giardino, jr., back, Windham; Cate Wagner, so., mf, Hanover; Eleanor Zwart, so., mf, Oyster River; Rachael Facey, sr., mf, Souhegan; Magnolia Moskun, jr., mf, Hollis Brookline; Holly Eisenberg, sr., mf, Hollis Brookline; Peyton McBride, jr., mf, Goffstown; Lily Proulx, fr., mf, Goffstown; Alyza Sayward,sr., mf, Milford; Aliyah Murphy, so., mf, Oyster River; Gracie Getman, jr., mf, Portsmouth; Kayla Paquin, fr., fd, Pembroke; Shanley King, sr., fd, Portsmouth; Emma Nofsker sr., fd, Sanborn; Celia Sartwell, sr., fd, Pembroke; Jordan Meier, jr., fd, Plymouth; Teresa Morano, sr., fd, ConVal; Julia Dunlop, sr., fd, Kennett; Kaylee Murray, sr., fd, St. Thomas.

Coach of the Year: Syd Scarrano, Portsmouth.

JV Coach of the Year: Hannah Upham, Merrimack Valley.

DIVISION III

First Team

Dana Ruchti, sr., goalie, Gilford; Julia Currier, sr., back, Bow; Tess Masci, sr., back, Hopkinton; Maggie Vogt, jr., back, Bow; Caitlyn Keenan, sr., mf, Bow; Paytne Walker, sr., mf, Hillsboro-Deering; Oliva Crema, sr., mf, Campbell; Katelyn McCoole, sr., fd, Raymond; Bridgette Winters, jr., fd, Hillsboro-Deering; Maddie Cheney, sr., fd, Bow; Lily Scammon, sr., fd, Hopkinton.

Second Team

Mariah Chase, sr., goalie, Newport; Lila Bradley, sr., back, Bishop Brady; Dana Dearbone, jr., back, Fall Mountain; Katrina Batista, sr., back, Newport; Aaliyah Curley, jr., mf, Hopkinton; Sophie Bushey, sr., mf, Fall Mountain; Anna Harmon, jr., mf, Raymond; Cassidy Bartlett, sr., mf, Gilford; Nicole Golden, sr., fd, Campbell; Isabella Warren, fr., fd, Hillsboro-Deering; Maicy Hansen, jr., fd, Kearsarge.

Honorable Mention

Rylie Binette, jr., goalie, Berlin; Emma Moore, sr., goalie, Hillsboro-Deering; Kaileigh Davis, jr., goalie, Kearsarge; Josie Holt, sr., goalie, Fall Mountain; Brianna Burley, jr., back, Prospect Mountain; Sierra Lamphere, jr., back, White Mountains; Kailee Bennett, jr., back, Inter-Lakes; Mackenzie Howe, sr., back, Laconia; Corrina Boggess, sr., back, White Mountains; Hannah Lacroix, sr., back, Prospect Mountain;Morgan Walsh, jr., mf, Pelham; Alex Curtis, sr., mf, White Mountains; Hannah Stark, so., mf, Newport; Kelsey Belisle, so., mf, Stevens; Madisyn Winters, sr., mf, Hillsboro-Deering; Isabella Urbina, jr., mf, Bow; Maura Hart, jr., mf, Monadnock; Monique Hill, so., mf, Conant; Kelsey Scott, jr., mf, Belmont; Molly Sawyer, sr., fd, Kingswood; Morgan Gamans, jr., fd, Laconia; Jazmyn Griffin, jr., fd, Stevens; Gianna Celenza, jr., fd, Bow.

Coach of the Year: Susan Else, Hillsboro-Deering

JV Coach of the Year: Jessica Alison, Bow.

DIVISION IV

First Team

Lauren Gralenski, jr., goalie, Gorham; Gwen Fitfield, sr., back, Moultonborough; Faith Larpenter, jr., back, Sunapee; Erika Wentz, jr., back, Derryfield; Sabrina Rivers, jr., mf, Epping; Lauren Moseley, sr., mf, Newmarket; Hannah Kelsey, sr., mf, Derryfield; Sydney Clark, jr., fd, Sunapee; Gabi Brummett, jr., fd, Derryfield; Caryssa LaChance, so., fd, Gorham; Evelyn Carleton, so., fd, Epping.

Second Team

Tori Clough, sr., goalie Woodsville; Kylee Morel, so., goalie, Pittsfield; Caitlyn Malia, jr., back, Gorham; Bri Chase, jr., back, Lin-Wood; Matigan Farnese, jr., back, Newmarket; Delia Karstens, jr., mf, Profile; Ally Schwab, sr., mf, Wilton-Lyndeborough; Allyson Horne, sr., mf, Littleton; Emma Champagne, sr., fd, Lisbon; Margaret Ives, sr., fd, Derryfield; Morgan Young, jr., fd, Newmarket.

Honorable Mention

Megan Marasca, fr., back, Epping; Janessa Corrigan, sr., back, Gorham; Chandla Cooney, so., back, Colebrook; Rebekah Johnson, jr., back, Concord Christian; Rebecca Hucksoll, jr., back, Littleton; Lexi Hamilton, sr. back,Sunapee; Lily Kinder, so., back, Woodsville; Dee Martin, sr., mf, Woodsville; Taylor Siewierski. so.mf, Colebrook; Emma Polgrean, sr., mf, Derryfield; Casey Needham, fr., mf, Epping; Becky Velie, so.mf, Moultonborough; Marie Hoehner, fr., mf, Newmarket; Madeline Austin, so.mf, Sunapee; Emma Schoenbeck, jr., mf, Gorham; Caitlynn Gleason, so., fd, Colebrook; Suzy Bazzell, so., fd,Woodsville.

Coach of the Year: Will Titus, Epping.