×

New Hampshire All-State baseball teams announced

DIVISION II

FIRST TEAM

Connor Blandini, sr., Bow; Ben Harris, jr., Bow; Jack Plourde, sr., ConVal; Joey perras, jr., Hanover; Nolan Gantrish, jr., Hanover; Henri Boudreau, jr., Hollis Brookline; Brett Patnode, jr., John Stark; Nate Isabelle, sr., Kennett; Derek Dascoulias, sr., Kennett; Nate Grames, jr., Kennett; Kyle Pelletier, sr., Lebanon; Owen Tonkin, sr., Oyster River; Devlin Costa, sr., Plymouth; Owen Brickley, sr., Plymouth; Colin Grenier, jr., Sanborn; Dan Trzepacz, jr., Souhegan; Will MacLean, jr., St. Thomas.

SECOND TEAM

Trey Chickering, so., Lebanon; Casey Jordan, jr., ConVal; Riley Elliot,jr., Bow; Hayden Drew, sr., Pembroke; Sam Corbett, jr., Souhegan; Jacob Grassett, sr., Souhegan; Cal Chevame, jr., Merrimack Valley; Griffin Wheeler, so., Merrimack Valley; Henry Green, jr., Plymouth; Aaron Robertson, sr., John Stark; Rian Queen, sr., John Stark; Kolbe Heiple, sr., Milford; Brandon Hsu, so., Hollis Brookline; Kegan Silovich, sr., Hanover; Jack Loftus, jr., Hanover; Zach Smith, jr., Kennett, Matt Lamy, fr., Bow.

THIRD TEAM

Steven Guerrette, jr., Bow; Matt Hamilton, jr., Bow; Duncan Cahoon, sr., ConVal; Kyle Hsu, sr., Hollis Brookline; Nathan Innerfield, fr., John Stark; Jack Cole, sr., John Stark; Ethan Ouellette, jr., Kennett;

Caleb Smith, sr. Lebanon; Sam Santaniello, sr., Milford; Max Lewis, jr., Oyster River; Jacob Fradillada, jr. Oyster River; Cam Nixon, sr. Pembroke; Jeff Wagner, jr. Pembroke;Andrew Baxter, so., Plymouth; Ken Maddocks, sr., Plymouth; Nick Wilson, so., Souhegan; Derrick Stanhope, so., Stevens.

DIVISION IV

FIRST TEAM

Nicholas Richie, jr., Concord Christian; Jourdan Stevens, so., Lin-Wood; Parker Paradice, so., Littleton; Colby Kessler, so. Moultonborough, Josh Mastin, sr., Newmarket; Lucas Russell, sr., Newmarket; Carter Bousquin, jr., Newmarket; Markus Lapierre, sr., Pittsburgh-Canaan; Devin Bedell, jr., Pittsfield; Kyle Stockman, sr., Pittsfield; Jesse MacGlashing, so. Pittsfield; Connor Ash,jr., Profile; David Hulton, jr., Sunapee; Neal Brennan, sr., Wilton-Lyndeborough; Troy Brennan, so., Wilton-Lyndeborough; Donny Bowman, sr. Woodsville; Zach Moore, sr., Woodsville; Brendan Walker, so., Woodsville.

SECOND TEAM

Evan Corbett, sr., Concord Christian; Colin McCalgzie, jr., Derryfield; Ridge Gonzalez, sr., Derryfield; Gavin Simpson, sr., Groveton; Bryce Lyndsell-Krans, sr., Hinsdale; Ethan Riggie, sr., Lisbon; Josh Finkle, so., Littleton; Trevor Greene, sr., Moultonborough; Colby Foster, jr., Newmarket; Fred Holmes, sr., Newmarket; Stephen Coffrey, so., Newmarket; Gavin Beddell, fr., Pittsfield; Maxx Spinelli, so. Portsmouth Christian; Evan Lloyd, sr., Profile; Gabe Hastings, sr., Sunapee; Matt Nangeroni, sr., Sunapee; Shawn Shisko, sr., Sunapee; Corey Bemis, so., Woodsville.

THIRD TEAM

Dylan Carpino, sr., Holbrook; Isaiah Baker,sr., Derryfield; Jacob Morris, so., Lin-Wood; Donnie LeClair, sr., Lisbon; Tyler Murro, sr., Littleton; Ryan Morin, jr., Moultonborough; Zach Hilton, sr., Newmarket; Keenan Mills, jr., Newmarket; Spencer Prehemo, so., Pittsburg-Canaan; D.J. Zensky, jr., Pittsfield; Will Holman, sr., Portsmouth Christian; Bryson Lund, jr., Portsmouth Christian; Andrew Eastman, jr., Profile; Jackson Cooney, so., Sunapee; Harper Flint, so., Sunapee; Shane Partridge, sr., Wilton-Lyndeborough; Billy Green, sr., Woodsville; Patrick Reardon-Estes, jr., Woodsville.

COMMENTS